Ke mně

02. 05. 2009 | † 12. 05. 2009 | kód autora: 1in

Když si pořídíme štěně, tak je důležité začít s výcvikem co nejdříve. Existují určité základní povely, které by měl náš pes zvládnout. Mezi tyto povely patří:"Sedni, lehni, zůstaň" a samozřejmě nesmí chybět povel "Ke mně". Během výcviku můžeme naučit našeho psa celou řadu dalších povelů jako: "Přines" apod. Pokud jsme se psem venku, tak bývá mnohdy nejužitečnějšíP1010412 povel "Ke mně".

Náš pes se často venku rozptyluje mnoha věcmi a nevšímá si toho, co se kolem něj děje. Člověk si mnohem dříve než pes všimne například přijíždějícího auta a právě v takovýchto situacích je důležitost tohoto povelu nedocenitelná. Pokud tedy ovšem náš pes dokáže na tento povel správně a hlavně okamžitě zareagovat.

 Abychom mohli našeho psa učit povel "Ke mně", tak musí nejprve zvládnout povely sedni a zůstaň. Mějte svého psa uvázaného na vodítku, v jedné ruce tedy držíte vodítko a v druhé nějaký pamlsek. Nejdříve vydejte povel "Zůstaň" a pak pomalu od psa poodstupte, ale pro začátek to nemůže být příliš velká vzdálenost. Poté se otočte čelem k vašemu psovi, zavolejte ho jménem, čímž upoutáte jeho pozornost. V té chvíli mu ukažte pamlsek a vydejte povel "Ke mně".

 

Pokud váš pes tento povel zvládá, tak ho vždy pochvalte a dejte mu nějaký ten pamlsek nebo hračku. Poté co pes poslouchá na krátkém vodítku, tak můžeme začít používat dlouhé vodítko. Ve výcviku pokračujeme tak dlouho, dokud pes není schopen vykonat tento povel i bez toho, aby byl připoután na vodítku a vy ho k sobě lákali hračkou.
 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.